Here's who is the daughter of Tirana which became famous for its format ... (PHOTO)

Meditating during a cigarette break after a famous welcomed "Mirdita", 32-year-old from Tirana, the relationship with this man did to have the opportunity to recognize different environments and exactly this was one of the moments that the girlbecame famous for its physical format as well as dance.Source http:// Daily-Vip.com /


Ja cila eshte vajza nga Tirana e cila u be e famshme per format e saj… (FOTO)

Meditating during a cigarette break after a famous welcomed "Mirdita", 32-year-old from Tirana, the relationship with this man did to have the opportunity to recognize different environments and exactly this was one of the moments that the girlbecame famous for its physical format as well as dance.Source http:// Daily-Vip.com /

Ja 10 njerëzit më të pasur në Shqipëri

“It’s to a small degree uncommon,” Bunting aforementioned of the tornado threat. “We don’t see this each winter with this type of heat preceding a storm system.” Bunting aforementioned a lesser threat of severe storms and doable tornadoes extends over an enormous space as so much north as Chicago and lengthening east to Cincinnati, Ohio, and state capital, Tennessee, and south into Mississippi, Alabama and Pelican State. “This weather system can reach its peak intensity this afternoon into the evening. it'll solely get stronger and canopy a bigger space over consecutive twelve to eighteen hours,” he said. In Arkansas, forecasters foreseen winds of up to eighty miles per hour (129 metric linear unit per hour) and doable tornadoes throughout the state on Tues night. The National Weather Service created a special unleash of weather balloons in Arkansas on Tues due to the threat. A strong line of storms, together with doable tornadoes, had left over eleven,000 customers while not power in Arkansas by Tues night. Strong winds down trees and lightning strikes could have started fires in Monticello, a city of nine,500 in southeast Arkansas, in step with a police dispatcher. The National Weather Service rumored 2 doable tornadoes in Missouri and Arkansas, although neither had apparently caused any important injury.

Llumi i kafes bën çudira!

RMIT is a global university of technology and design and Australia's largest tertiary institution. The University enjoys an international reputation for excellence in practical education and outcome-oriented research.

RMIT is a leader in technology, design, global business, communication, global communities, health solutions and urban sustainable futures. We are ranked in the top 100 universities in the world for engineering and technology in the 2010 World University Rankings.
RMIT has three campuses in Melbourne, Australia, and two in Vietnam. We offer programs through partners in Singapore, Hong Kong, mainland China, Malaysia, India and Europe. We enjoy research and industry partnerships on every continent.
The University's student population of 74,000 includes 30,000 international students, of whom more than 17,000 are taught offshore (almost 6,000 at RMIT Vietnam).

Futet në Banjon e Meshkujve dhe shikoni çfarë ndodh… (VIDEO)

From preschool to higher education, Walden’s education programs can prepare you for a career in the classroom or in administration.
Achieve Your Professional Goals
You don’t have to wait until graduation to start preparing for the next stage of your career when you enroll in an online degree program at Walden.

Our Career Services Center provides personal, one-on-one counseling, as well as a portfolio of online tools and resources that address how to:
Search for a new job.
Explore career options in your field.
Build a stronger professional network and brand.
Revise your résumé or curriculum vitae.
In addition to providing individual career counseling, our Career Services team offers practical online tools that you can use at your convenience, including:
Professional assessments that identify your interests and skills.
Listings of online job opportunities and professional associations.
Webinars about job searching, online social networking, starting a business, and more.
Tips on how to write effective résumés and cover letters.
Strategies for conducting strong interviews and building your networks.
Guidance on evaluating job offers and negotiating your salary.
Find out what our online higher education community can offer you.
Request information or speak with an enrollment advisor by calling 1-866-492-5336. A list of international toll-free phone numbers is available for students outside the United States.
For more information visit
Accredited Online University Degree Programs | Online College | Online School | Walden University

Hahahaha Like Kush E Kapi ?


Video qe perloti miliona njerez ne internet

Look how much I love and kembngulje showing this dog to the Down syndrome children. Rightly took video of the year title. Source:


Sherr vajzash keni parë…Por si ky që zhveshin njëra-tjetrën në mes të plazhit…”Se besoj”


The video that we present to you is 1 video in which there are 2 girls getting busy. But this is not 1 brawl as everyone else because brawl exceeds 1 level too extreme .. . An amateur camera phone made ​​in that moment and put it on youtube.
Girls were apparently busy ... "Beloved" Jealousy makes itself ...

Miss Italia në krahët e një Shqiptari

Italian Beauty Alessia Tedeschi, is witnessing these days a real romance of love in the arms of Blerim Xhemaili. 26-year-old footballer, an Albanian from Macedonia but has Swiss citizenship, was transferred from Zurich team in Turin, then at Parma, while last year for a total of 9 million spent in Naples team midfielder. Previously he has been associated with Miss Switzerland which seems left after getting to 21 vjecaren Alessia Tedeschi. Taller Italian footbridges with green eyes and currently pursuing studies in Political Science at the University of Rome, has been awarded the title of "Miss Tv Sorrisi & Canzoni" at "Miss Italia". Atat were photographed together while they spend vacation in Capri. / Alb-observer.com /.

Si ta ngresh te dashuren me 1 dore ! (VIDEO)


Shikoni Videon me poshte:

.

Gafat më qesharake të muajit… (video)


Recently humor has become a kind of luxury, but ...
Here there and some of the "blessed" who with their work without really humorous view offer us tired and ridiculous feats and fatal blunders ...

( SHIKONI VIDEON KETU )

Independent: “Super-stuhia” diellore po vjen, i kemi 30 minuta kohë

Një “super-stuhi” diellore mund të përplaset në satelitët komunikues të Tokës, të shkaktojë mungesë të rrezikshme të energjisë në rrjetin kombëtar dhe t’i shkatërrojë ndihmat madhore të navigacionit të aeroplanëve, thuhet në një raport, shkruan në fillim të artikullit e përditshmja londineze, “Independent”.

Është e pashmangshme që një stuhi ekstreme diellore - e shkaktuar nga shkëputja e miliarda tonelatave të materies me energji të madhe tëDiellit, që lëvizin me shpejtësi prej një milion miljesh në orë - do ta godasë Tokën, një kohë në të ardhmen e afërt, por është e pamundshme të parashihet më tepër se 30 minuta para se aktualisht të ndodhë, ka tërhequr vërejtjen një ekip i inxhinierëve.

Vlerësohet se super-stuhitë diellore ndodhin një herë në 100 ose 200 vjet, ndërsa një stuhi e fundit e këtillë e ka goditur Tokën në vitin 1859, shkruan e përditshmja londineze “Independent” dhe shton se inxhinierët thonë se megjithëqë asgjë nuk ka ndodhur në vitet e gjithësisë, ne jemi shumë më tepër të ndjeshëm tash se sa para një shekulli, për shkak të pranisë gjithëpërfshirëse të elektronikës moderne.

“Konsensusi i përgjithshëm është se super-stuhia diellore është e pashmangshme, pra është çështje vetëm se kur do të ndodhë”, thuhet në raportin e një grupi të ekspertëve të Akademisë Mbretërore të Inxhinierisë në Londër, lidhur me motin ekstrem të gjithësisë, transmeton gazeta “Independent”.

Në gjysmëshekullin e kaluar, ka pasur një numër të “shmangieve nga caku”, kur një eksplodim “masiv i shkëputjes në formë kurore” të materies energjetike nga Dielli është përhapur në gjithësi, duke e anashkaluar për pak Tokën.

Në vitin 1989, një stuhi relativisht e vogël diellore i ka goditur disa transformatorë kryesorë elektrik në rrjetin kombëtar të Kanadasë, duke shkaktuar mungesë të madhe të rrymës elektrike.

Stuhi të ngjashme diellore në mënyrë domethënëse e kanë rritur nivelin e rrezatimit në vitet 1956, 1972, 1989 dhe në vitin 2003, kanë shkruar ekspertët në raportin e tyre.

Profesori Paul Cannon, i cili e ka kryesuar grupin punues të Akademisë për stuhitë diellore, tha se qeveritë duhet t’i formojnë bordet e motit të gjithësisë për t’i mbikëqyrë masat që synojnë minimizimin e ndikimeve të stuhive diellore, shkruan “Independent”.

“Një stuhi diellore do të jetë sfidë, por jo kataklizmë. Dy sfida për qeveritë janë spektri i gjerë i teknologjisë i prekur sot dhe emergjenca e ndjeshmërisë së papritur derisa teknologjia zhvillohet”, tha ai.

“Mesazhi ynë është: mos bëni panik, por përgatituni. Stuhia diellore do të ndodhë një ditë dhe ne duhet të jemi të gatshëm për të”, tha Paul Cannon dhe shtoi se “tashmë janë ndërmarrë shumë hapa për ta minimizuar ndikimin e stuhive diellore në teknologjinë aktuale...Ne vlerësojmë se Mbretëria e Bashkuar edhe më tutje do ta minimizojë ndikimin”.

Stuhitë diellore e godasin Tokën pothuajse rregullisht, por këto janë shumë më të vogla se sa goditja e vitit 1859, që është emëruar sipas astronomit britanik, Richard Carrington, që ishte super-stuhia e fundit diellore e vërtetë.

Një zhvillim i ngjashëm sot do të ndikojë në mënyrë shkatërruese në rrjetin elektrik, ku transformatorët janë veçanërisht të ndjeshëm, pastaj do të ndodhë degradimi i aktivitetit të satelitëve, navigacioni GPS, aviacioni dhe me gjasë rrjeti mobil telefonik, veçanërisht rrjeti i ri 4G, që varet nga satelitët e GPS-it.

“Satelitët janë sigurisht në linjën e parë të super-stuhisë. Ata janë pjesë e infrastrukturës sonë dhe ne kemi shqetësime lidhur me mbijetesën e tyre në super-stuhinë diellore”, thotë Keith Ryden, inxhinier i Gjithësisë në Universitetin Surrey, shkruan në fund të artikullit e përditshmja londineze, “Independent”.

“Ta shtyp kokën, gjarpër”, deputetët rrihen live (Shiko Videon)

Një emision politik është kthyer në një arenë sherri në Gjeorgji. Koba Davitashvili nga partia Endërr për Gjeorgjinë e quajti Sergo Ratianin nga partia Lëvizja e Bashkuar Kombëtare “gjarpër” gjatë regjistrimit te programit politik “Argumenti”.
“Unë do të ta shtyp kokën, gjarpër”, tha Davitashvili gjatë emisionit, duke lënë të shokuar moderatoren e emisionit që tentoi më kot të qetësonte situatën, duke bërë thirrje për një retorikë të vetëpërmbajtur.
Situata u acarua më tej me akuza për vrasje. Pas kësaj Ratiani u çua i zemëruar nga tavolina, theu një gotë ujë pas tavolinës e u sul për t’u konfrontuar fizikisht me rivalin e tij, duke e qëlluar me grusht në fytyrë.
Është dashur ndërhyrja e forcave të sigurisë për të ndarë dy deputetët, të cilët janë qëlluar me njëri-tjetrin, ndërsa incidenti thekson tensionet ndërmjet lëvizjes Kombëtare të presidentit Mikheil Saakashvili e Ëndrra e Gjeorgjisë të miliarderit Bidzina Ivanishvili që fitoi zgjedhjet parlamentare vitin e kaluar.
( Shikoni Videon Ketu )

Qindra të plagosur nga meteoriti në Rusi (Shiko Videon)

Mediat ruse raportojnë se të paktën një meteorit ka rënë në rajonin Çeliabinsk, rreth 1 mijë e 500 kilometra në lindje të Moskës.

Përgjaket San Valentini, i dashuri vret të dashurën dhe më pas veten


Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Ersek, ku i dashuri ka vrarë të dashurën dhe më pas ka vrarë dhe vetveten. Nga informacionet e para mësohet se 40 vjeçari Fatos Kapllani babi i dy fëmijëve kishte një lidhje jashtmartese dhe pikërisht sot në ditën e të dashuruarve ai ka kryer krimin ndaj të dashurës dhe duke dënuar kështu dhe veten e tij.

Viktima ishte Nertila Petriti, e divorcuar dhe nëna e dy fëmijve. Policia ende nuk ka zbardhur rrethanat e kësaj ngjarje që ndodhi në banesën e gruas, ndërkohë uniformat blu po marrin në pyetje dëshmitarët okular./alb-observer.com/

.

http://youtu.be/ppN6XIbIIU4
SHIKONI  VIDEON !

Shën Valenti, 50 orë të puthur! (video)

Mesuesja shqiptare qe ta heq petllen…

This is Albanian teacher more provocative. The unusual this woman goes to school as if they were in public, extravagant clothing. Would like to have such a teacher? For me there was nothing more beautiful than to teach it.

Nderkohe ne provimin e matematikes ...


Si "zgjohem" çdo mengjes...


The best gift for St. Valentin to give to a female (Video)

The best gift for St. Valentin to give to a female (Video)

( SHIKONI VIDEON KETU )

Dhurata me e mire per Shen Valentin qe i dhurohet nje Femre (VIDEO)

The best gift for St. Valentin to give to a female (Video)( SHIKONI VIDEON KETU )

Rrahje mes femrash në ashensor 3 vs 1 ( Video )

A strong blows in an elevator broke out between 4 women. Where 1 woman was next to the elevator in the floors above, enter 3 women with color and going up the elevator, one of the women with color, says why we see, and so the conflict starts to shoot 3 VS 1. For more check out the video to view!
( SHIKONI VIDEON KETU )

Sfida ne “Top Gear” mes avionit e Corvettes mbyllet me përplasje (video)

Completion of a speed race between Corvette type car and a military helicopter has been really dramatic. The duel in the desert of Arizona organized by the staff of the South Korean version of the show to the famous "Top Gear" has brought the plane crash "AH1 Cobra", who is injured, as carried out a maneuver too close to the surface. However, thankfully it seems that no one is left seriously injured. (Youtube)

Kjo është padyshim puna më e vështirë në botë! (foto)

If you perhaps had not ever thought that may be the hardest job in the world, then these images from the construction of the bridge on the river "Colorado" will make you understand more. Workers who were involved in its construction, that certainly can be considered those with the most difficult and dangerous profession ... (Giora) / ikub

Gabimi trashanik i Fox News?


The next article in the typical Fox News, as a channel with strong conviction conservative, was to highlight the merits of heteronormativitetit but with an image that drew the attention of regular readers but also opposing media.

The photo of the article was a couple of the same sex. Women in the photo became famous last year as the first gay couple married in the Empire State Building, but apparently returned to fame again.

"To be equal in wealth, or value, is not the same as being identical, being variable between them," writes Susan Venker, author of the article "How to choose a spouse and to lie down in peace with marriage."

Charging that it itself is talking about the belief that women should stop "fighting" with the men and delivered for their land on Earth is be a wife and mother, nothing more.

This is called as the next gafa Fox News giving more material to become part of the mockery of journalists like John Stuart or Stephen Colburn.

The picture Stephen Figarel and Lela Mekarthur.

Particular What's this cat? (Photo)

Particular What's this cat? (Photo)

Woman who is in love with her ​​dog (Photo)

Woman who is in love with her ​​dog (Photo)

Photo at the right moment

Photo at the right moment

Is not as it seems (see photo)

Is not as it seems (see photo) ...

Tatto most remarkable in the world

Tatto most remarkable in the world

Kush e do nje tort te till ? ( Foto )

Who would a cake like this? (Photo)

So it is when you lose razor

So it is when you lose razor

Forever Alone

Fitting In Fail / Humor Win

Justin Bieber Fail ( Video )

Justin Bieber Fail View the video below

Prezantohet Iphone 6, Ja cfar Ndodh nese i hedhim coca cola?(Video)

Here’s what happens if you take Coca-Cola on Iphone 6

Do të bëj gjithçka për të qënë femra më e bukur në botë (Foto)

Georgia SALP Greek-Irish model is the most famous in the world. It is ranked fifth among the hundreds of girls for beauty and body lines. Lovely girl is happy for that won fifth place in 2012, but on the other hand it has been shown for a magazine amerkane 2013 goal is to emerge again. And she has said it will do everything to get the most beautiful women in the world.
Learned that FHM poll will be launched in March and will participate survey 100 most beautiful women in the world. Who will be the princess to take the crown, and it remains to be discovered? / alb-observer

Cfar Nuk Shkon Me zajminen ne ket foto , e dalloni?(Foto)

What’s wrong with Zajminen at this picture, notice?

Kjo vajz cmendi nje fshat te terin,

This woman has mad an entire village.

Shikoni kete vajze qe po e perdhunon qeni i saje! (VIDEO)


.

http://www.youtube.com/watch?v=i7rI32Zx_Ew
Shikoni Videon ne linkun e meposhtem:

Ja goli më i bukur në Spanjë (VIDEO)


Rami scored from a great distance in the King's Cup match against squad Llogostera.

French defender surprised goalkeeper opponent beating him by more than half of the field.

.


http://youtu.be/3fLEj91Y99Q
SHIKONI VIDEON ME POSHT:

Mesuesja ben skandal ne oren e mesimit. (video)

Shikoni puthjen qe po ben xhiron e botes. Mos hezitoni ta humbisni. (Video)

In the southern city of Arequipa, thousands of people were left without electricity and drinking water.
In Bolivia, nearly 9,000 families across the country were affected by flooding, said the authorities.
A downpour in the Andean region of Chile has also led to fresh water shortages in the capital, Santiago.