Lamtumirë Gangnam Style, jetë të gjatë Harlem Shake (video)

Kur Psy publikoi në Youtube për herë të parë hitin e tij “Gangnam Style” askush s’mund të parashikonte që ritmet dhe kërcimi i kësaj këngë do të shndërroheshin në një fenomen botëror.


Video zyrtare e këngëtarit koreano-jugor u bë e para video që tejkaloi numrin 1 miliard të klikimeve në Youtube, (sot gjendet diku tek 1.3 miliard klikime). Na pëlqente apo jo, deri më tani dukej e pamendueshme që një “fenomen tjetër” muzikor t’i afrohej, e jo më ta kalonte.
Gjithcka deri para se të “zbulohej”, ose më saktë ringjallej “Harlem Shake”, një kërcim i vecantë i shndërruar në fenomen global kohët e fundit ndërsa në Youtube gjenden me qindra video të kërcimtarëve amatorë.

Aksident që të lë pa frymë! Shikoni se ç’i ndodh kësaj makine! (video)


Ndërsa çdo gjë duket normale dhe në qetësi të plotë, vetëm për disa sekonda çdo gjë ndryshon dhe kurrsesi nuk mund të imagjinohej ajo që do të ndodh.
Ngjarja ndodhi kur makina tentoi të parakalonte një taksi!
Çdo gjë ndodhi brenda 5 sekondave…Shikoni videon vërtet nuk keni për ta besuar:

Doli për të marrë taksi vetëm me…! (video)


Tani, që kemi parë çudira kjo është mëse e sigurt, por që të ndodhte kjo, besojmë se është jashtë…
Pra, një super bukuroshe papritur shfaqet në një nga bulevardet më të njohur të New York-ut dhe gjithë botës, thuajse lakuriq, thirri taksistin dhe hajt ciao-cioa “djema”…!
Tani, të ishte bregdet, edhe mund të përtypej, por kështu si e bëri kjo nuk shkon!/alb-observer.com/
Apo shkon?
Si mendoni ju…?
Për më shumë show, në videon që vijon:

Kujdes! Nëse e dashura juaj tenton ta bëjë… mos ia lejoni asaj! (video)

Besoj se nuk ka nevojë për koment”


Po të kishe një grua të tillë… do e ndaje menjëherë?! (video)


A do e duronit dot një gjë të tillë?
Është nga ato raste kur shaka dhe humori kalojnë çdo kufi1
E megjithatë, kjo femër kaq e bukur, por kaq guximtare dhe me fantazi, sajoji këtë shaka të tepruar!/alb-observer.com/


Shikoni videon dhe do kuptoni se ku e kemi fjalën:

Ermal Mamaqi: Ja pse u largova nga “Apartamenti 2XL


“Simpatiku” i ekranit shqiptar, artisti dhe këngëtari Ermal Mamaqi prononcohet në “”Bluetooth” për largimin e tij nga show i dytë i shumë njohur në vend i “Apartamentit 2XL”.
Me anë të një interviste artisti mundohet të “arsyetoj” lëvizjet e tij duke dhënë ato përgjigje të cilat janë jo pak profesioniste, madje shumë të larmishme ashtu si dhe vetë aktiviteti i tij
Pikërisht, ai e thekson në përgjigjen e parë të tij: “Doja një kohë pushimi që t’u përkushtohesha më shumë biznesit dhe familjes sime.”
Në vijim intervista e tij.
Ermal, pse u largove nga “2XL”-ja?
Doja një kohë pushimi që t’u përkushtohesha më shumë biznesit dhe familjes sime. Gjithashtu mendoj që të rikthehem në muzikë dhe kjo shkëputje më duhej patjetër.
Nuk mund të bëje muzikë duke qenë pjesë e show-t?
Sigurisht që po, por jo në këtë nivel që mendoj të merrem tani.
Është e vërtetë që ke hapur një studio muzikore?
Po. Studioja është projekti më i ri që më ka aktivizuar. Arsyeja pse hapa një studio, është më shumë për të pasur një laborator ku të mund të krijoj këngët e mia dhe të miqve të mi. Bashkëpunëtorë në këtë sipërmarrje kam Dr.Florin, Pirro Çakon dhe Edlir Begollin.
Thashethemet thonë se je larguar për punë lekësh, është e vërtetë? Ke kërkuar rritje rroge?
Të siguroj që rroga në “Vizion+” është nga më të lartat në tregun mediatik dhe nuk mund të kërkoja dot rritje rroge. Nuk ka asnjë arsye më tepër nga ato që thashë më lart.
Si ia komunikove Turit largimin?
Sigurisht, nuk ishte e lehtë, sepse ishte i pari që e mori vesh dhe marrëdhënia jonë i kalon pozitat e punës. Megjithatë, si producent që është e kishte nuhatur këtë mundësi dhe besoj se në fund më mirëkuptoi.
Po çunat, si reaguan? erm
Me Julin dhe Gentin e kisha më të vështirë t’ua thoja në sy. Komunikuam me sms dhe gjeta paqe kur të dy më kthyen të njëjtin sms, duke më thënë se më mbështesin në këtë vendimmarrje, edhe pse nuk u erdhi mirë.
Njerëzit, çfarë të kanë thënë?
Kam marrë reagime të ndryshme. Disa më kanë qortuar, disa më kanë mbështetur. Po unë nuk e vras shumë mendjen për komentet, jam mësuar. Nuk është hera e parë që dal kundra rrymës.
Po Ami, çfarë të tha kur i tregove për vendimin tënd?
Ami më mbështet në çdo gjë që bëj dhe sigurisht në këto raste të rëndësishme jemi të dy partnerë në vendimmarrje.
E pe këtë javë show-n? Si t’u duk?
E pashë me shumë vëmendje. E vërteta është se mungesa ime nuk vihej re fare. Kam qeshur pafund dhe i urova sinqerisht miqtë e mi. Albano i ka ngjitur shkallët nga 2 dhe nga 3 në skenë, kështu që largimi im ishte më pak i dëmshëm.
Nuk ke frikë se duke mos dalë në “2XL” do të të harrojnë njerëzit?
Në fakt, dua të më harrojnë pak njerëzit. Gjithsesi ka forma të tjera për t’u kujtuar nga publiku. Mund të dal një foto me Leonardo di Caprion dhe të bëhem lajmi i ditës (qesh).
Cili është projekti më i afërt në muzikë?
Është kënga pasardhëse e “Ku ka si Tirona”, bashkëpunimi i dytë me Dr.Florin. Këtë radhë do merremi me jugun e Shqipërisë. Do jetë përsëri një klip komik, që shpresoj t’i japë një shtysë këngës për t’u bërë hit gjatë verës.
Do marrësh pjesë në ndonjë kompeticion muzikor së afërmi?
Mendoj se “Kënga Magjike” është i vetmi kompeticionuzikor që ia vlen të marrësh pjesë.
Flitet se këtë vit ju nuk do të jeni më prezantues të “Dancing”, është e vërtetë?
Nuk di asgjë për këtë. Mendoj se producentja e “Dancing” ka bërë çudira dhe ka arritur atë që ka dashur në secilin prej edicioneve të mëparshme. Dhe nëse e ka vendosur produksioni, nuk do çuditesha po të shihja Bonolis dhe Blendi Fevziun duke prezantuar “Dancing”. Ky spektakël ka qenë një nga produksionet më të rëndësishme dhe kemi qenë të privilegjuar si prezantues. Nuk e di ç’do bëhet më tej, por në këto raste them: rëndësi ka shëndeti (qesh).

Reklama që u ndalua për shkak të… tmerrit! Kujdes pamjet janë të ashpra! (video)


Nëse vërtet jeni delikat ndaj pamjeve të ashpra, ju këshillojmë të mos e shikoni!

Ishte pikërisht kjo reklamë të cilën alb-observer.com, e sjell pranë jush e cila u ndalua të shfaqej në kanalet televizive, për shkak të përmbajtjes së saj të ashpër!

Pra ajo u konsiderua si Video e Tmerrit!
Në video shfaqen një mori zombies të cilët vërsulen nëpër…

Ndiqni videon dhe do e kuptoni, e gjeni KETU!

E pabesueshme! Ndiqni me kujdes se çfarë do ti ndodh zhytësit! (video)


Brenda pak sekondave çdo gjë ndryshoi!
Papritur një zhytës, u ndesh me një delfinë, i cii siç rezultoi kishte qëllime të këqija, pasi i bëri flert dashurie në thellësi të detit!
Specialistët e gjitarëve, pohojnë se shpeshherë sjelljet seksuale të delfinëve meshkuj ndaj gjitarëve të tjerë, janë të dhunshme. Në raste të veçanta, delfinët mundtë të ekspozojnë dhe të tregojnë qëllimet e tyre seksuale ndaj kafshëve dhe gjitarëve të tjerë, pse jo dhe ndaj njeriut, gjë që vërtetohet më së miri nga video që vijon./alb-observer.com/
Për më tepër, pamjet filmike mund ti shikoni KETU!

Çmenduri-Anomali?! Gjen “njeri” në vend të rrënjëve të bimës! (foto)


Ka çmend botën mbarë lami i këtij zbulimi të çuditshëm!
Bujku kinez nga provinca e Langzhong, Zheng Dexun, deshi të nxorrte nga toka një rrëzë bime fkeeceflower, por në vend të një rrëze ai nxori një “njeri!”.
Po, po një njeri!
Dhe ky njeri ka duar, këmbë, kokë, sy vesh dhe të gjitha karakteristikat e njeriut.
Është 62 cm i lartë dhe peshon 5.8 kg.
Ndërsa bujku, teksa e pa u habit, madje u tmerrua dhe e vendosi ta rigroposte përsëri.
“Duhet ta fus përsëri brenda në Tokë!”, tha ai.
Por, pas pak ditësh nga shqetësimi i tepërt që i shkaktoi ky zbulim, u detyrua t’ia tregojë dhe të tjerëve./alb-observer.com/


Fjeti me vajzën dhe u ngrit me… vjehrrën! (video)


Nuk mund ta besonin disa të rinj të cilët kishin shkuar në ekskursion!

Dhe arsyeja, ishte e thjeshtë!
Fjetën me vajzën dhe u ngritën me vjehrrën!

Janë vërtet mbresëlënës reagimet e tyre…
Për më shumë në videon në vijim:

Drejtori bën “orgji”… kurse sekretarja mban “kandilin”! (video)


Drejtori merr në punë një sekretare të re, i tregon asaj në kompjuter një dritare të vogël prej ku mund ta shikojë live drejtorin si dhe i tregon  se cila është bashkëshortja dhe e këshillon se në rast se ajo vjen në zyrë, ta mbajë larg tij.
Por, pak çaste më vonë në zyrë vjen një qenie e mrekullueshme, saqë edhe vetë sekretaret femër befasohen, por pikërisht në atë çast shfaqet drejtorii cili menjëherë e rrëmben dhe drejt e në zyrë, ku pikërisht shikohej live nga sekretarja!
Pas pakfilloi dhimbja e kokës së sekretares, ç’të shikonte!
Drejtori po... nxirrte sytë me atë qenien e mrekullueshme, e cila ishte një “bishë” papërmbajtur fare...
Por, sikur të mos mjaftonte kjonë zyrë vjen dhe bashkëshortja e drejtorit…!/alb-observer.com/
Pa u zgjatur ndiqni në video se ç’ndodhi:

Binjaket e vogla që “çmenden” pas babait…! (video)

Janë momente vërtet fantastike!

Dy vogëlushebinjake teksa shohin babin e tyre të hyjë në shtëpi menjëherë nxitojnë se kush prej të cilave arrin e para në krahët e tij...!/alb-observer.com/


Shikojini në këtë video të mrekullueshme këto dy binjake ka të gjalla:

S’mund ta besoni…! Shikoni se ç’ndodh kur hedh ujë të ngrohtë nga dritarja me -41 °C (video)


Ka thyer çdo rekord si video brenda pak orëve për vetë fakti se përmbajtja e saj është absurde dhe të le me gojë hapur...!

Një djalosh, pas të ftohtit marramendës, i cli dita ditës fatkeqësisht po mbjell ndjeke marrë jetë njerëzishduke parë temperaturën me celularin e tijiPhone i cli shënonte -41 °C… vendoi të kryej një eksperiment!

Dhe e dini se çfarë ndodhi?
Nuk mund ta besoniedhe pse uji ishte i ngrohtë kjo duket nga avulli i enës- sapo e hodhi nga dritarja, uji u shndërrua në…!/alb-observer.com/
Shikoni videon dhe besojeni…!:

Fenomeni paranormal që tmerroi Ankaranë! (video)


Ka marrë dhen dhe ka befasuar qytetarët e Ankarasë, një fenomen i pashpjegueshëm i cili u shfaq papritur në qiellin e qytetit…!

Papritur, në qiell shfaqet një cikët i rrumbullakët dhe formë spirale, teksa del një objekt nga “zemra” e saj!/alb-observer.com/Shikoni sesi aktivizohet dhe zhvillohet ky fenomen:

Adelina Berishes I Del Zogu (FOTO)


Adelina Berishes I Del Zogu (FOTO)

Do të trembeni kur ta shikoni foton të plotë! (Kujdes, ju paralajmëruam!)


Shikoni një femër e cila është e menduar. Nuk e dimë se çfarë mendon dhe në fakt,kur shikojmë fotografinë e plotë, pak rëndësi kanë mendimet e saj…
Kjo, pasi vështrimi ynë shkon direkt tek këmbët e saj! Për sa kohë i ka lënë vallë në këtë gjendje???

E pabesueshme! A e dini se sa kushton një kartëmonedhë 500 euro?


Është shokuese por mëse e vërtet!
Që të prodhohet një kartëmonedhë 500 eorushe nga ELITA, nevojiten pikërisht vetëm 2.6 euro, po, po 2.6 euro… bojëra etj.
Pasi mos harroni faktin se është vetën një copë letër e thjeshtë!
Më e çuditshmja e çështjes është se ne besojmë se kartëmonedha e 500 eurove ka një vlerë shumë të madhe, por në realitet ne punojmë (ata të cilët kanë rroga të tilla) për atë me vetëm 3 euro (vërtet) në muaj!
Kështu, për ata të cilët disponojnë shuma të mëdha parash, është më e udhës t’i investojnë apo ti shkëmbejnë me flori, pasi ku i dihet, globalizimi po bënë punën e tij!
Mos ziheni në befasi dhe pastaj nuk dini si të reagoni, pasi banka botërore mund të bëjë ndonjë të pa bërë, kush jep llogari, në fund të fundit bëjnë ç’të duan dhe nuk u bëhet vonë…/alb-observer/com/

Shokuese! E përplasi përtokë me një grusht pse ishte kokë kuq! Kujdes pamjet janë të ashpra! (video)


Papritur, 23-vjeçari Alex Kosuth-Phillips goditet nga një i panjohur i një restoranti në Birminham, ku ndodhej me she të dashurën e tij.
Ndërsa po festonin ditëlindjen e tij, një i ri i pa joshur e nxori atë me dhunë jashtë restorantit duke e akuzuar për… ngjyrën e flokëve të tij!
“Po festoja ditëlindjen me të dashurën time dhe po hanin një picë në restorantin në fjalë. Papritur një i panjohur, që ishte ulur pranë nesh, diçka i tha të dashurës time. E pyeta se çfarë problemi ka, më tej nuk mbaj mend më asgjë”, deklaroi 23-vjeçari./alb-observer/com/
Duhet theksuar se incidenti ka shkaktuar reagime të forta në Angli për shkak të dhunë së shfrenuar që diktohet ndër të rinjtë.
Kujdes pamjet janë të dhunshme, për më shumë mund të shikoni KETU!

Greqi: Nuk gjente dot të dashur, bëri dashuri me qenin por… përfundoi në spital!


Edhe pse duket e pabesueshme është mëse e vërtet!
Ka shokuar mbarë opinionin publik në Greqi ngjarja në fjalë, një ngjarje e pabesueshme! Ngjarja ndodhi në ishullin e Naksos, por siç rezultoi sekreti nuk mundi të izolohej brenda ishullit por fluturoi deri në Athinë, në gjithë Greqinë dhe tashmë në gjithë botën.
Një vajzë e re, por shumë e nxehtë, kreu marrëdhënie seksuale me një… qenë, por për fatin e saj të keq ngjarja mori drejtim skandaloz!
Vajza, e cila nuk gjente dot të dashur në ishull, e gjendur në udhëkryq vendosi të lidhet me… qenin e saj për të shuar epshin e saj dashurorë të papërmbajtur. Por, gjatë marrëdhënies seksuale të dy të “dashuruarit” ngecën... ngjitën njëri sipër tjetrit, edhe pse mjekët e ishullit u munduan t’i shqisnin, nuk ia dolën dot, rezultati ishte negativ!
Ndërkohë, i ati i saj i cili po kthehej për në shtëpinuk i besoi dot syve kur ndeshi të bijën me qenin të “ngjitur”!
U detyrua të mbuloj qenin dhe të bijën me një batanije dhe i çoi për në qendrën e shëndetësisë të ishullit për t’i shqitur!
Por, siç edhe thamë më sipër, vuajtjet dhe turpi nuk mund të izoloheshin në ishull, pasi u desh transferimi i menjëhershëm për në Athinë i dy të dashuruarve me helikopter.
Siç u bë e diturpor pa u disponuar të dhënat e sakta të vajzës dhe të atit të saj për arsye morali, spitali i kryeqytetit grekë mundi të shpëtojë vajzën, por fatkeqësisht i “dashuri” i saj, qeni humbi jetën, pasi nuk kishte rrugë tjetër për shpëtimin e sja!
Mjekët u detyruan t’i bëjnë eutanazi qeni!/alb-observer.com/

Çmenduria e këtij shoferi kamioni, shpëton në sekondat e fundit! E pabesueshme! (video)


Nuk mund në të përshkruhen reagimi dhe gatishmëria e sekondave të fundit të këtij shoferi!
Padyshim që jo pa interes e kanë parë këtë video më shumë se 9.2 milionë njerëz.
Ndërsa tenton të shpëtoj kamionin e tij, në një pozicion ku rrezikon nga erozioni, papritur makina shket për së prapthi (indietro) shoferi me aftësi të paimagjinueshme mundi të shpëtoj kokën në sekondat e fundit./alb-observer.com/

Për më shumë aventurë shikoni videon në vijim:

Nuk mund ta besoni se ç’ndodhi disa sekonda pas kësaj fotografie…!!!


“Afrohu edhe pak tek rinokeri”, i tha trajnuesi i kafshëve të egra vajzës dhe ajo e bëri!
Incidenti ndodhi në Johanesburg, kur 24-vjeçarja West Rand shkoi së bashku me të dashuron e saj të fotografohej pranë rinokërve.
Madje, pronari i parkut i tha asaj që të afrohej sa më pranë kafshëve të egra, por sa u shkrep fotografia, 24-vjeçarja përfundoi në spital në gjendje të rëndë.
Por, falë ndërhyrje së menjëhershme të mjekëve e kaloi rrezikun për jetën./alb-observer.com/

Tmerri vetë…Vdiq, shkoi në botën tjetër, u kthye dhe pikturoi ato që pa! (video)


Ke befasuar një vajzë e vogël e cila pretendon se vdiq, shkoi në ferrë, u rikthye dhe “pasqyrojë” gjithçka pa aty!
Pretendimi i një vajze nga Koreja, se ajo vdiq, shkoi në ferrë dhe u ringjallë, pra u rikthyer në jetë, ka shokuar mbarë opinionin.
Madje, ajo pretendimet i ka shoqëruar dhe me një sërë pikturash të saja të cilat pasqyrojnë situatën në botën tjetër, duke u kthyer në epiqendrën e debateve për pretendimet e saj.
Ndërkohë vlen të theksohet se janë një sërë shkencëtarësh, siç mjekë, psikolog etj, të cilët janë vënë në një garë për të nxjerrë në dritë të vërtet rreth kësaj historie, e cila edhe pse duket e pabesueshme, bëhet shumë e besueshme nga aftësia e vajzës për të pikturuar me mjeshtri shumë të madhe ato çka ajo pikturon, piktura që kanë një përmbajtje shumë të çuditshme deri të pazakontë për gjithkënd./alb-observer.com/
Gjithsesi, për shkak se përmbajtja e video s është e frikshme dhe nuk këshillohet për të mitur, jeni të lutur ta ndiqni atë KETU !

Shikoni se ç’ndodhi kur u bllokoi rrugën rojeve mbretërore! (video)


Donte me çdo kusht një fotografi!
Por nuk llogariti se në ato momente po kalonte patrulla e rojeve mbretërore, të cilët shikojnë vetëm drejtë si kali…
Kështu bashkë me të dashurën e tij, vendosën që të ecte para rojeve vetëm e vetëm për t’u fotografuar, por… nuk llogaritur ritmin e tyre dhe e dini se ndodhi?
E dimë që keni kureshti, por që ta shuani atë shikoni videon në vijim:

Tmerr, 100% e vërtetë: Demoni tërheq zvarrë futbollistin në fushë! Kujdes, pamje tronditëse! (video)


Është e paimagjinueshme…!
Kurrë në të shkuarën nuk kemi parë një gjë të ngjashme!
Padyshim që fjalët që të përshkruash këtë video nuk mund të lidhen… ashtu siç demoni lidhi dhe tërhoqi këtë futbollist!
Ajo që mund t’ju themi me plot bindjen është se video është 100% reale dhe ajo vërtet të tmerron me skenën e saj!
Demoni tërheq duke ulur e ngritur në ajër futbollistin, ndërsa bashkëlojtarët e tij nxitojnë ta arrijnë atë për ta ndalur dhe njëkohësisht tmerrohen nga skena./alb-observer.com/
Kujdes, nuk këshillohet për persona delikatë!

Për më shumë në videon Ketu !

Shikoni CV-in më të mirë në botë, brenda pak orëve bëri xhiron e botës!


Dimë që nëse duam të aplikojmë diku për punë, para së gjithash duhet të dërgojmë një CV.
Padyshim që CV-ja është çelësi i suksesit, por jo të gjithë e arrijnë këtë, kjo për faktin se jo të gjithë kanë aftësinë apo “artin” për të krijuar një CV të shkëlqyer.
Kështu, Philippe Dubois nga Franca krijoi një CV shumë të veçantë, madje brenda një kohe rekord u konsiderua si CV-ja më e veçantë dhe bëri xhiron e botës.
Francezi web product manager pohon se ndonjëherë që të jesh primar nuk duhet mund, por fantazi.
Për të parë direkt profilin e tij, dhe CV-in e veçantë, mund ta shikoni KETU !

E pabesueshme! Shfaqet nga askund, ngre makinën e izoluar mbi shinat e trenit… dhe zhduket! (video)


Edhe pse Rusia nuk shquhet për super-njerëz, kjo nuk do të thotë se aty nuk ekzistojnë të tillë.
Një shofer ngeci me makinën e tij mbi shinat e trenit, edhe pse më një kohë të gjatë tentonte ta largohej andej, por pa rezultat.
Papritur shfaqet një “seperman”, i cili pa hezituar e ngriti makinën ne ajër e nxori thuajse në rrugë she u largua me makinën e tij.
Siç dhe do e shikoni në videon që alb-observer.com ju parqet, ai e ngriti makinën në këmbë, e shtyu si një lodër dhe kështu ç’bllokoi shoferin e pafat që ishte izoluar mbi shina ku rrezikonte jetën nga treni./alb-observer.com/
Ndiqeni atë në këtë video të regjistruar nga një amator, i cili po luante me kamerën, por nuk e imagjinoi se do filmonte “Superman-in”:

Shikoni… se si e pësoi modelja…! (video)


Gjimnastika është një nga sportet më të nevojshme për njeriun!
Kështu dhe bukuroshja e historisë sonë, teksa po krenohej me trupin e saj dhe me linjat “vrasëse”, e veshur me bikini, filloi të aplikonte ushtrime të gjimnastikës.
Padyshim deri këtu çdo gjë ok, por ja që talenti i modeles filloi të shpalosej dhe në bregun e detit, ku dallgët “përkëdhelnin” lehtë trupin e saj sikur donin ta joshnin, por në një moment… ndodhi ajo që nuk pritej!/alb-observer.com/
Po çfarë?, do pyesnit ju.
Zbulojeni në videon e më poshtme:

Çmenduria… Kishte marrëdhënie seksuale me një pelë, vetëm e vetëm se…!


Ka çuditur opinionin amerikanë historia e Andrew Mendoza, i cili kishte probleme në lidhjen e tij dashurore dhe për këtë ai iu dertua një… pele!
I riu amerikanë nga Teksasi, priste telefonatë nga e dashura e tij një mbrëmje. Por, në mendjen e tij gjërat ishin shumë të komplikuara, kështu vendosi se nëse ajo nuk i telefononte ai do ti drejtohej… pelës së komshiut!
E dashura e tij, nuk i telefonoj atë natë Mendoza-ën dhe ai pa humbur kohë kreu marrëdhënie me një pelë!!!
Madje më e çuditshmja, është se pas arrestimit të tij dhe paraqitjes para trupit gjykues, i riu tentoi të… bënte fëmijë me pelën, pasi mendonte se mund ta linte shtatzënë! Ky pretendim i tij befasoi dhe habiti gjithë sallën e gjyqit dhe të pranishmit.
Përfundimisht Andrew Mendoza, u dënua nga trupi gjykues me 4 vjet heqje lirie./alb-observer.com/

Prekëse! Historia e luanit që bëri të lotojnë më shumë se 50.000.000 njerëz! (video)

Në 1969-ën, John Rendall dhe Ace Bourke panë një luan të vogël në vitrinën e Harrod në Londër.
Pa hezituar dhe pa humbur kohë, vendosën ta blejnë dhe ta rrisnin vetë, edhe pse jetonin në një apartament të vogël në qendër të Londrës. E pagëzuan me ermin Christian dhe menjëherë e bënë pjesë të pandarë të familjes. Qëllimi i tyre nuk ishte ta mbanin përgjithmonë, gjë që ishte e pamundur për shkak të rrethanave ku jetonin në një metropol të madh, por ta kthenin atë pas një viti në ambientin e tij natyral në Afrikë. Gjatë gjithë kohës i ofruan dashuri pa kufi luanin, po ashtu edhe ai ia shpërblente me të njëjtën monedhë.
Bashkë jetonin, bashku hanin dhe bashkë luanin duke i dhuruar njëri tjetrit ndjenja pa fund, që dilnin mbi instinktet e tij të egra. I deshi dhe e donin pa kufi, ndërsa brenda pesë muajve u kthye në epiqendre e gjithçkaje, u prezantua në dhjetëra emisione, madje u shkrua dhe një libër për dashurinë e tyre. Deri kur erdhi ora vështirë e lamtumirës dhe Christian u gjend në një kopsht zoologjik në Afrikë, me qëllim që t’i bashkohej dalë nga dalë jetës së tij natyrale.
Luani i vogël, që tashmë ishte rritur u bë kryetari i kopesë se luanëve në ambientin e tij, gjeti dhe luaneshën e zemrës. Por, dy miqtë e tij të vjetër, i mori malli dhe deshën ta vizitonin atë atje ku jetonte pas shumë kohësh. Kur arritën në parkun kombëtar, ku luanët jetonin të lirë në territorin e tyre, përgjegjësit e parkut këshilluan dy miqtë e Christian (luanit) që të mos shkojnë ta takojnë atë, qoftë edhe nga larg, pasi ai tashmë ishte një kafshë e egër dhe përbënte rrezik për jetën e tyre. Por John dhe Ace vendosën ta marrin këtë risk.
Shkuan pra të takojnë Christian dhe u gjendën para një surprize: Jo vetëm që luani i njohu, por u tregoi dashuri shumë të madhe ashtu siç ata dikur. Për Christian nuk kishte rëndësi nëse ishte një kafshë e egër me instinkte të egra! Rëndësi kishte se të dy miqtë i kishin falur atij dashuri të pastër dhe të çiltër dhe këtë nuk mund ta harronte me asgjë. Sikurse për ta nuk ekzistoi kurrë si një kafshë e egër dhe as e panë ashtu. Ishte Christian, luani i tyre. Dhe ai kështu i priti, si Christian luani i tyre. Vetëm se këtë herë solli me vete dhe bashkëshorten (luaneshën) që ta njihnin…/alb-observer.com/
Kështu, video e dy miqve bëri xhiron e botës dhe bëri të lotojnë më shumë se 50.000.000 milion njerëz:

Klikoni per te pare foton !

I Gezofsh :)

E pabesueshme! Çfarë kishte fotografia e facebook-ut që polica bastisi shtëpinë e tij?


Mbeti me gojë hapur Ian Driscoll kur papritur skuadrilje e forcave speciale të policisë bastisën dhunshëm shtëpinë e tij!

Polica ishte raportuar se 43 vjeçari dispononte një mortajë në shtëpinë e tij. Raporti ishte bazuar në një fotografi që 43-vjeçari kishte publikuar në facebook dhe kështu policia e alarmuar menjëherë ndërmori një operacion rrufe për asgjësimin e armës dhe të “kriminelit”.
Pikërisht kur policia bastisi shtëpinë e tij, mbeti me gisht në gojë, pasi mortja nuk ishte asgjë tjetër veçse një lodër. Pra një lodër e Action Man, të cilën Ian Driscoll e publikoi në facbook./alb-observer.com/