.

Gana arriti të kualifikohej për në gjysëmfinalet e Kupës së Afrikës 2013 falë fitores 2-0 në çerekfinale kundër Kepi të Gjelbër dhe portieri i saj AbdulDauda u bë protagonist kryesor jo me pritjet e tij por me festimin e tij tepër të veçantë.

Sapo arbitri i dha fund ndeshjes, gardiani ganez vrapoi për të kamera që qëndronte jashtë fushe, duke u afruar aq shumë sa tifozët që e kanë ndjekur në shtëpi në HD kanë kujtuar se Dauda hyri në shtëpitë e tyre, ndërsa fëmijët me siguri atë mbërmje do të kenë parë ëndrra të frikshme. /albeu.com/